Genel

Yeni Çağın Modern Salonlarında Köşe Takımları İle Yakalayacağınız Avantajlar

köşe takımları

Evimizi en iyi şekilde dekore etmek isteriz. Şıklığın ve modernliğin bir arada olmasını talep ederiz. Köşe takımları, bu ikiliyi en iyi biçimde bize sunuyor. Yaşadığımız ortamın tarzımıza uyum sağlamasını ve içinde rahat etmek isteriz.

Salonumuzun ya da odamızın büyüklüğü ve şekli, tercih edeceğimiz mobilyaları da belirliyor. Alanımızın geniş ve ferah olmasını aynı zamanda şık olmasını sağlayacak köşe takımları, şık dekorasyonlarla bezenip bu avantajı bize sağlıyor.

köşe takımları

Yenilik Hepimizin Hakkı

Tek düze yaşamak bize bir zamandan sonra oldukça bunaltıcı gelir. Bir şeyler değişsin isteriz. Evimiz ise en çok vakit geçirdiğimiz yer olmakla, değişimi hak eden yerdir. Salonumuza girdiğimizde içimizde güzel hislerin uyanması için gözümüze güzel geleni ve konforu tercih edebiliriz.

Köşe takımları şıklığı, modernin yeniliğini de ayağımıza getiriyor. Bu takımların etrafını sevdiğimiz dekorasyonları da ekleyerek inanılmaz bir hale getirebiliriz. Klasik tarz bizim kişiliğimizi yansıtıyorsa, konforuyla birlikte kahve tonları veya siyah geniş takımlar salonumuza çok yakışacaktır. Köşesine koyacağımız bir aydınlatma ile içimizi ısıtabiliriz.

köşe takımları

Evimizden Beklentimizi Belirleyelim

Renkler, dekoratif eşyalar, üniteler… Hepsi ev dekorasyonu için ayrı bir öneme sahip. Ancak bir alana koyduğumuzda uyumu yakalamadıkları zaman hayal kırıklığı yaşarız. Ama önce nelerden hoşlandığımızı bulalım.

Renkli ve canlı bir hayat tarzını mı benimsiyoruz? Öyleyse, gri köşe takımları evinize tuval olsun. Siz de renkli ve desenli yastıklarla eşsiz dokunuşlar yapın. Pastel renkler, bizi yormadan etrafı renklendirmekte ustadır. Bir puf ekleyerek ayakucunu değerlendirebiliriz.

Her şey elimin altında olsun, rahat koltuğumda dinlenmek istiyorum mu diyorsunuz? O zaman siyahın konforuna kendinizi bırakın. İlk olarak beyaz ya da metal yan sehpalarla işimizi kolaylaştırabiliriz.

Kalabalık Arkadaş Gruplarına Ev Sahipliği

Evimizi, yakın arkadaşlarımız, ailelerimiz sık sık ziyaret ediyor. Köşe takımları yarattığı alanla birlikte, açılabilir tarzıyla ekstra mekan oluşturuyor. Bazen gitmelerini istemeyiz, daha fazla vakit geçirmek isteriz. Sonuçta açılan bu takımlar, konforlu bir yatak haline geliyor. Sevdiklerimizle keyifli vakit geçirirken alanımız her zaman oluyor. Film geceleri, sohbetler, kahkahalar hiç bölünmesin…

Dekoratif Dokunuşlar

Mobilyalarımızı yerleştirdikten sonra salonumuza yeni şeyler eklemek isteyebiliriz. Köşe takımları sağladığı alan ile dekorasyona inanılmaz bir zemin hazırlar. Minimalist yaşam tarzını evimizde yaşatmak istiyorsak, etrafına yakışacak özenli dekoratif ve kullanışlı eşyalar bulabiliriz. Beyaz köşe takımları yanına taşıyacağımız beyaz raflar alanda ferah bir etki bırakır. Kitaplarımıza güzel bir alan açar. Ufak dekoratiflerle bu köşeyi hem şık hem de konforlu bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Öncelikle ışığımız kesilmesin diye, aydınlatma yerleştirip kullanışlı ve şık dekorasyon sağlayabiliriz. Modern ve klasik tarzın harmanlanması dikkat çekici bir güzellik oluşturur. Klasik tarzın görkeminde siyah, yeşil ve kahverengi renkleri ağır basar. Koyu tonları daha sonra sıkılmamak için açmalısınız. Altın veya gümüş tonlarda yan sehpa ya da boy aynası eklemek size avantaj sağlar. Bibloları ya da heykelleri köşeler için tercih edebiliriz. Yeşilliği seviyorsak, uzun vazolarla bitkilerimize ev sahipliği yapabiliriz. Sehpalar küçük bitkiler ve biblolarımız için alan sağlıyor.

Tuval Duvarlar

Evimiz bizim tuvalimiz. Çünkü hayalimizde çizdiğimiz resmi yansıtabileceğimiz bir alan oluşturur. Duvarlarımız ise bu konuda paha biçilemez yerlerdir. Hatta renkli duvar kağıtlarıyla, şık duvar saatleriyle ya da modern tablolarla donatabiliriz. Bir bölümünü diğer yerlerden farklı bir renge boyamak ayrı bir atmosfer yaratır. Ancak boyarken renklerin uyumunu dikkate almalısınız.

Modern tarzın sevilen rengi olan bir kısmı açık gri, diğer yerleri daha koyu tonlarla boyatabiliriz. Renkli görüntüyü seviyorsak, mor ve pembenin uyumunu deneyebiliriz. Tarçın renginde takımımızı tamamlayacak bej rengini tercih edebiliriz. Tablolar hiç eksik olmasın diyorsak duvarımızın bir köşesini aile ve arkadaşlarımızın fotoğrafları için ayırabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.