Blog

2021 Salon Modası Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Salon modası özellikle evlerde daha çok zaman geçirmeye başladığımız pandemiden bu yana yoğun olarak ilgi görmeye başladı. Salonlar evde en çok vakit geçirilen yerlerin başında gelir. Misafirler de yine bu alanda ağırlanır. Salonunuzu güzelleştirmek, renk ve hareket katmak, uyum yakalamak için dekorasyon ürünlerinden faydalanabilirsiniz. 2021 senesinde dekorasyon trendlerinin tümünde dışarıyı içeriye sığdırmak var. Genellikle rüstik tarz, toprak tonları renkler, koyu yeşil duvarlar ve sürdürülebilir modern tasarımlar öne çıkıyor. Gelin 2021 senesinin trend dekorasyonlarına birlikte bakalım.

Salonda Son Moda Cottagecore

 

Cottagecore doğa ile iç içe olma arzusundan doğan bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarz, dış mekanın içeriye taşınması anlamına gelir. Çiçek desenleri, doğal tonlar, organik formlar bu tarzın belirleyici parçaları başında geliyor. Hem doğal hem de sadece bir görünüm yakalanmış olunuyor. Zarif ve vintage aksesuarlar tercih edilebiliyor. Antika çatal bıçak takımları ve gösterişli altın aksesuarlar ile Cottagecore görünümü tamamlanmış oluyor. Aynı anda hem gösterişli hem de sade olabiliyorsunuz. Özellikle çiçek desenleri ve pötikareler dikkat çekiyor. Cottagecore tarzı, pastel renk tonları ve nostaljik desenler ile büyülüyor. Kısacası bu akımla yaşam alanlarında adeta piknik havası yakalanmış oluyor.

Rustik Tarzla Eskileri Yeniden Değerlendirmeye Başlayın

Rustik tarz en popüler stiller arasında yer alıyor. Dekorasyonda trend olan bu tarz, ahşap döşeme ve duvar panelleri gibi karakteristik detaylara sahiptir. Eski ve yeni parçaları evinizde dengeli bir şekilde kullanarak rüstik tarzı yakalayabilirsiniz. Özellikle eskitme ahşaplar ile bunu yakalamak çok kolay olur. Dilerseniz geri dönüştürülmüş ahşapları da kullanabilirsiniz. Rustik tarzda kusursuz detaylardan çok, asimetrik görünüm ön plana çıkar. Bu nedenle eskimiş eşyalarınızı değerlendirebilirsiniz. Rustik tarzla doğal bir görünüm yakalarsınız.

Feng Shui Enerjisini Yakalayın

 

Feng shui sadece 2021 senesinde değil geçmiş dönemlerde de oldukça tercih edilmiş bir tarzdır. Evinizi yaşam enerjisi ile doldurmanızı sağlar. Dekorasyon modası ile evinizdeki bereketi de artırabilirsiniz. Eşyaların konumu ve sadelik gibi detaylar Feng Shui felsefesinde önemlidir. Enerjinin bloke olmadan akmasının sağlanması istenmektedir. Yönlere göre eşyaların konumu seçilir, fazlalıklardan kurtulunur ve mümkün olduğu kadar az eşya seçilir. Sadece salon modasında değil evin bütün alanlarında feng shui ile tasarım yapabilirsiniz.

Doğallığı Yaşayın

2021 salon modası bu sene doğallığa kaydı. Yaşam alanlarında artık soğuk tonlar yerine daha sıcak tonlar tercih ediliyor. Doğal materyaller seçiliyor. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda doğal tonlar yakalanabiliyor. El dokuması halılar tercih edilebiliyor. Safari temalı aksesuarlar ile yaşam alanlarına doğallık geliyor. Ahşap malzeme küresel etki ve sürdürülebilirlik ilkesine çok yakışıyor. El emeği göz nuru ürünler, doğal renkler ve malzemeler bu etkiyi yaratmanızı sağlıyor.

Salon dekorasyonu için Obje çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.