Blog

Evinizde Ferah Atmosferi Soft Oturma Grupları İle Yaratabilirsiniz

oturma grupları

Oturma grupları bir evin karakteri yansıtır. Bununla birlikte salon ve oturma odası; evin en aydınlık, en ferah ve rahatlatıcı bölümlerinden olmalıdır. Soft bir salon, çok şey demektir. Söz konusu odanız küçük bile olsa doğru mobilya ve tarz seçimi ile kocaman gösterebilirsiniz. Bunun için minimalist bir tarz benimsediğinizde softluk içinize işler. Salonunuz veya oturma odanız, her şeyden uzaklaşabildiğiniz bir yer haline gelir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Soft oturma grupları seçmek bunlardan biridir.

Doğru bir oturma grubu seçimi, bulunduğu atmosfere hava katar. Yeri gelir koltuk takımlarınız havanızı bile değiştirir. Bu değişim olumlu ya da olumsuz yönde olabilir. Bulunduğu mekana uygun olmayan oturma grupları tercih etmek her şeyi mahvedebilir.

Minimalist Dekorasyon Nedir?

Minimalist dekorasyon, gereksiz kalabalıklara yer vermez. Ağır perdeler, karmaşık halılar, biblolar yoktur. Daha az eşya ve desen vardır.  Tam da burada modern yaşam ve minimalizm kucaklaşır. Biri, diğerinin nedenidir. Modern yaşamın karmaşasından kaçma ihtiyacı, minimalizmi doğurmuştur. Dengeli bir eşya yerleşimi ile gereksiz tüm objelerden kurtularak oluşturulan minimalist atmosfer ferahlıktır. Minimalist yaşamın öncüleri Ryan Nicodemus ile Fields Millburn bunu“aşırılıktan kurtulmak için katalizör görevi gören bir araç” şeklinde açıklamışlardır. Böylelikle gerçek mutluluğa ve huzura odaklanabileceğimiz anlayışını benimsemişlerdir.

Sadelik Ve Geleneksellik Birleşebilir Mi?

Sizin için bir anlamı olmayan her bir eşya, aşırılık demektir. Bu tarz eşyaların olmadığı bir atmosfer, minimalist dekore edilmiştir. Minimalist yaşamın ilkelerinden biri de iki veya üç tondan ibaret bir renk uyumu kullanmaktır. Renk sayısı arttıkça uyumsuzluk artacağı için bu detay önemlidir. Göz yormayan, az çeşitli renkler kullanarak şıklığa ulaşmak mümkündür. Dilerseniz bütün evi bu renk paleti doğrultusunda dekore edebilirsiniz. Dilerseniz her bir oda için ayrı seçimler yapabilirsiniz.

Salonunuzda veya oturma odanızda konumlandırılacak oturma grupları rengi dokusu bakımından önemlidir. Bu açıdan, zevkinizin ne yönde olduğu ön planda olmalıdır. Eğer biraz daha eskiye bağlı kalmak istiyorsanız; eski dokuları, modernlikle birleştiren oturma grupları da mevcuttur. Kendinizi modern yaşama da geçmişe de bağlı hissediyorsanız tam ortasını yakalamayı tercih edebilirsiniz. Bir evde, kişisel beğeninize hitap eden oturma grupları olması önemlidir.

Ferah Bir Ev İçin Öneriler

Ferah bir ev için, siyah ve beyazın asaletinden faydalanabilirsiniz. İki zıt rengin müthiş bir uyum içinde olduğu su götürmez bir gerçektir. Beyaz duvarlarınıza, modern tasarımlara sahip siyah oturma grupları çok yakışır. Veya gri ve tonlarına dikkat çekebilirsiniz. Salonunuzu grinin üç ayrı tonuna göre dizayn  etmeniz odayı etkileyici kılar. Salonunuz tek başına bir kişilik sahibi olabilir. Çünkü bütünlük ve uyum bir odayı kişiselleştirir, hayat verir. Gri ve yeşilin birlikteliğinden faydalanmayı da tercih edebilirsiniz. Yeşil, rahatlatıcı bir renk olması açısından iyi bir seçimdir. Gri ise geleneksel ve güvenilirdir. İkisi birbirlerine çok yakışırlar. Buna uygun oturma grupları seçebilirsiniz

Kendinize Kulak Verin

En çok hangi dokuyu çekici bulduğunuz önemlidir. Renklerin sizin üzerinizdeki etkisi ve bu konudaki göz zevkiniz de öyle. Hangi aksesuara kendinizi yakın hissettiğiniz geri planda kalmaması gereken bir detaydır. Mobilyalarınızda kriterleriniz neler? Bu gibi detayları uzun uzun düşünebilirsiniz. Eviniz yuvanızdır. Yuvanızın her bir parçası üzerinde durulmaya değerdir. Belki yıllarınız, belki hayatınız orada geçeceği için kendinize kulak verin. Tek bir mobilya grubu hakkındaki karar aşamanız dahi önemlidir. Örneği yine oturma grupları üzerinden vereceğiz. Düşünün ki salonunuz için çoğu şeyi kafanızda bile olsa belirlediniz. Ancak zevkinize hiç uymayan bir oturma grubu kullanmak durumundasınız. Gözünüze batacaktır. Eviniz içinize sinsin. Her bir odasına girdiğinizde, kendinizi huzurla dolmuş hissedin. Bunun için ne gerekiyorsa yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.