Genel

Kusursuz Görünüm İnce Detaylara Sahip Dekoratif Aksesuar Fikirleri

Dekoratif aksesuar fikirleri

Evlerimize yepyeni bir görüntü sağlamak aslında çok büyük adımlar istemiyor. Bir tablo düşünün, girdiğiniz salonun tüm havasını oluşturuyor. Ya da sehpa ile koltukların uyumu salonu baştan aşağı değiştirmiş. Dekoratif aksesuar fikirleri, evimizi baştan yaratmak için değil, yeni bir boyut kazandırmak için karşımıza çıkıyor. Dekorasyonun amacı boşlukları doldurmak değil, tamamen yeni bir görüntü oluşturmaktır. Biz de evimize girdiğimizde şık bir manzara görmek, içinde mutlu olmak isteriz.

Sanatla Konuşan Tablolar

İnsanlık olarak sanatla iç içe olmak en büyük gelişimimiz olmuştur. İnsanın gözünü dolduran, kimi zaman kendimizi alamadığımız şaheserlere takılırız. Şaheserlerle bezenen evlerimiz şimdi modern hayatın en büyük parçası.

Güzellik algımız birçok şeyi belirliyor. Bazen sadece güzel olduğu için bir şey isteriz. Ruhumuzun bir parçası olan bu his, evimizi donattıklarımızla dolup taşacak. Duvarlar evi sadece koruyan yerler değildir, aynı zamanda asıl sanatı gösteren dekoratif aynaları astığımız, sanatın elinden çıkan eserleri görmek istediğimiz yerlerdir. Dekoratif aksesuar fikirleri içerisinde bulduğumuz büyük ya da küçük alanı süsleyen tablolar evlerimize çok yakışacak.

Dekoratif aksesuar fikirleri

Ruhumuz Işıldasın

Evimize dinlenmek için girdiğimizde biraz ışık yeterli diye düşünebiliriz. Şık görüntüleri ile alanımızı aydınlatan aydınlatmalar, tüm detayları ön plana çıkaracak. Koltuğumuza uzanıp kitabımızı okurken dikkatimizi koruyan loş ışık, dinlenmemizi de sağlayacak.

Modern bir tarza sahipsek eğer, modern klasik tarzın konuştuğu aydınlatmalar evimizi süsleyecek. Beyazın hakim olduğu yatak odalarımıza biraz altın aydınlatma ile detay ekleyebiliriz.

Dekoratif aksesuar fikirleri her tarza ve zevke uyum sağlar. Klasik tarzın ağırlığını özümseyecek ahşam aydınlatmalarla evimize zamansız bir esinti katabiliriz. Vintage tarzın samimiyeti, nostaljik hissini arıyorsak biraz ahşap ile altının harmanlanmış küçük detayını göz önünde bulundurabiliriz. Tercih size ve evinizin dekorasyonuna kalmış. Ama küçük dekoratiflerin eşsiz ilhamından da yararlanmayı ihmal etmeyin.

Küçük Dokunuşlar

Kitaplarımızı, anılarımızı resmettiğimiz fotoğraflarımızı koyduğumuz raflar, kokulu mumlarımıza eşlik edebilir. Çeşit çeşit dekoratif aksesuar fikirleri, sehpalarımızı ve masalarımızı süsleyen mumluklar, biblolar, çiçeklerimizi yerleştireceğimiz vazolar ile sayılabilir.

Yeşilin doğallığını seviyorsak ve sade şıklığına inanıyorsak gümüş vazolar güzel bir ağırlık katacaktır. Salonumuzu, televizyon ünitesine yerleştireceğimiz desenli biblolarla renklendirebiliriz. Yatağımızın köşesini süsleyecek şık mum ve mumluklarla odamızın havasını değiştirebiliriz. Mumun rahatlatıcı kokuları, yanan ateşi bizi derin uykuya hazırlar. Kendimizi şımartmalı, neşelendirmeliyiz.

Dekoratif aksesuar fikirleriRenklerin Uyumu

Bazı renkleri tek başına sevmediğimiz oluyordur. Yanına zıttı olan başka bir rengi eklediğimizde bir bütün olarak bize hitap etmeye başlar. Evimiz veya odalarımız bu renklerin uyumuyla dinlenmemizi sağlayacak.

Siyah ve beyazın uyumunu her zaman biliyoruz ancak gri ile pembenin uyumundan hiç bahsedilmemişti. Ancak her ton için bu söylenemez. Baskın olmayan, silik bir gri ile tozpembenin harmanlanmasını örnek olarak verebiliriz.

Gri bir oda ağırlığına sahipsek, tozpembe puflarla odayı canlandırabiliriz. Dekoratif aksesuar fikirleri renklerle yeniden ortaya çıkıyor. Kırık bir beyaz ile kahverenginin oluşturacağı klasik modern görünüm, salonlarımızın güzelliğini katlayacak. Krem rengi duvarlar, kahverengi ahşap aydınlatmasıyla dikkat çekecektir.

Kahvemizi Koyalım

Köşelerimize koyduğumuz yan sehpalar, hem konfor alanımızı arttıracak hem de koltuk takımlarımıza uyum sağlayacak. Sadeliğin ve şıklığın başlıca rengi olan siyah, mat bir haldeyken hangi köşeye yakışmaz ki?

Modern dekorasyonun vazgeçilmez renkleri, yan ve orta sehpalarla dikkat çekiyor. Camın asilliği ve ağırlığı, klasik tarzın öncüsü oluyor. Bu sehpalar odamızda ve salonumuzda oldukça işlevli olacağı gibi, görüntüleriyle içimizi ısıtacak. Dekoratif aksesuar fikirleri, büyük dizaynlar istemiyor. Sadece uyumlu olan parçayı seçebilmemiz gerekiyor. Salonlarımız konuşur, odalarımız ne istediğini bize söyler. Kapıdan içeri girdiğimizde ne görmek istediğimizi biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.