Blog

Kanepe Seçimi İçin En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kanepe Seçiminde En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Ev, hastane, lobi, büro ya da iş yeri gibi alanlarda farklı tarz kanepeler yer almaktadır. Bu alanlarda kullanılan kanepeler ağırlıklı olarak Chester tarzıdır. Şıklığı ve zarafeti ile göz dolduran bu model, uzun yıllar sizlere eşlik edecektir. Bir model satın alınır iken şıklığın yanı sıra rahat olup olmadığına da bakılmaktadır. Hem rahatlık hem de şıklık açısından iyi olan modeller ile yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Salonunuzu sosyal bir alan olarak kullanmak istediğinizde daha sportif modellerden birini tercih edebilirsiniz. Tek başınıza dinlenmeyi planladığınız bir yer olarak kullanacağınız alanlar için berjer seçimi yapabilirsiniz. Dinlenme koltuğu olarak bilinen berjerler tek kişiyi taşıyabilmektedir. Kanepe seçimi sırasında dikkate alınması gereken bazı maddeler yer almaktadır. Aşağıda bu maddelere detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

Kanepenin Boyutunu Odaya Uygun Şekilde Ayarlamak

Kanepenin Boyutunu Odaya Uygun Şekilde Ayarlamak

Kanepede kullanılan standart ölçüler bazı durumlarda odalarınız için uygun olmamaktadır. Satın alma planı yaptığınız kanepe ya da koltuklarınızın boyutunun odanız ile uyum sağlayabilmesi için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kanepeyi satın almaya gitmeden önce kanepenin yer alacağı köşeyi ölçerek boyutlarını belirlemelisiniz. Ardından satın almayı planladığınız kanepenin boyutları da ölçerek alanınızı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ölçüm esnasında yerleştirmeyi planladığınız orta sehpa ya da yan sehpanızı da hesaba katmayı unutmamalısınız. Özellikle köşe takımları ortasına çok yakışan orta sehpalarda boyut kanepenin üçte biri şeklinde olmalıdır.

Kanepenin Renk Seçimini Sağlamak

Kanepelerinizin hangi model olduğuna dikkat etmeden renk seçimini tamamlamanız gerekmektedir. Renk seçiminde baz alacağınız husus kanepelerin modelleri değil odanın bütünlüğüdür. Hem salon hem de oturma odası için kanepe seçiminde sık tercih edilen renkler natural olanlardır. Krem rengi, gri gibi tonlar odalarınızın güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Odanıza girdiğinizde içinizi ısıtacak soft kanepe modelleri sayesinde yaşam alanlarınıza pozitif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eğer odalarınızda ne natural ne de soft renkler kullanmak istemiyor iseniz çarpıcı renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Çarpıcı renkler dendiği zaman akla gelen bordo, sizleri özgün bir dünyaya sürükleyecektir.

Kanepede Yer Alan Kumaşa Dikkat Etmek

Kanepe yüzü konusunda seçim yapılır iken kişisel istek ve beklentiler göz önünde bulundurulmalıdır. Karakterinizi ve yaşam tarzınızı harmanlayarak sizlere yeni bir oda kazandıran kumaşlar bulunmaktadır. Böylesi kumaşlardan elde edilen kanepeler sizlere kendinize ait özel bir alan kazandıracaktır. Odanıza her girdiğinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz kumaşlardan yararlanarak odanızı dekore edebilirsiniz. Örneğin bir kadife kanepe modeli tercih ederek yumuşak dokunuşlardan yardım alabilirsiniz. Eğer sade dokunuşlar hoşunuza gidiyor ise nubuk kumaştan yararlanabilirsiniz.

Kanepede Yer Alan İşlemelere Karar Vermek

Kanepede Yer Alan İşlemelere Karar Vermek

Kanepeler bir evde en çok zaman geçirilen ürünlerin başında gelmektedir. Kanepelerin sahip olduğu işlemeler, kişisel zevklere uygun olarak tasarlanmaktadır. Kanepelere ait alt kontrüksiyon, dayanıklılık ya da iç yapı gibi özellikler sizlerin dekorasyonunuza etki edecek düzeydedir. Altın varaklı kanepe modelleri sizlerin daha şık bir odada konaklamanızı sağlayacaktır. Daha sade geçişler ise sizlere dinginlik yaratacaktır. Kanepe seçiminde ayrıca minder, kırlent ve ahşap gibi parçalar da son derece önemlidir.

Kanepe Modeline Karar Vermek

Kanepe modeli seçimi söz konusu olduğunda akla pek çok model gelmektedir. Retrodan klasiğe kadar pek çok ürün sizlerin beğenisi kazanmak amacı ile üretilmiştir. Modellerin her birinde pek çok farklı etmen yer almaktadır. Konfordan kol koyma alanlarına kadar farklı detaylar farklı modellerde bulunmaktadır. Örneğin retro model kanepeler sayesinde aradığınız otantik görünümü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.