Blog

Salon Mobilyalarında 2021 Trend Renkleri Neler?

Yaşam alanlarının vazgeçilmez eşyaları olan mobilyalarda 2021 trend renkleri sayesinde en çarpıcı ve şık görünümleri kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Özellikle salon mobilyalarında 2021 trend renkler salon keyfini çok daha özel bir hale getiriyor.

2021 Salon Mobilyalarında Trend Renkler Neler?

Evlerin misafir ağırlamak ya da ev sakinlerinin rahat etmesi için en çok tercih edilen alanları olan salonların şıklığı büyük önem taşıyor. Yenilikçi mobilya tasarımları ile birlikte 2021 salon mobilyalarında trend renkler estetik bir alan yaratmak için öne çıkıyorlar. Hem konfora önem veren hem de şıklık açısından ideal bir görünüm sunan salon mobilyalarında renk uyumlarına dikkat ederek tercihte bulunabilirsiniz. Bu sayede hem yaşam alanınız çok daha özel bir görünüme sahip olacak hep de yeni sezonun trendini de yakalama imkânı elde edebileceksiniz.

Huzurlu ve Sabit Renkler Baskın

2021 mobilya trendleri arasında en çok tercih edilen ve öne çıkan renkler arasında sabit renk tonları olduğu görülüyor. Pastel renklerin insanlar üzerindeki etkisi pozitif olduğu için salonlarda huzur bulmak açısından pastel renkte salon mobilyaları 2021 yılında dikkat çekiyorlar. Özellikle dinlenmek ve sakinleşmek için büyük katkı sunan bu mobilyalar arasında mavi ve beyaz mobilyalar öne çıkıyorlar. Klasik ve modern tarzda döşenmiş olan tüm salonlara uyum gösteren bu renkler salonu daha pozitif enerji ve canlı kılarak hem ev sakinleri hem de misafirler için ideal bir ortam yaratıyorlar.

Diğer yandan canlı renk severler için de kızıl, fuşya pembe ve kırmızının farklı tonları da yine 2021 yılında salon mobilyalarında tercih edilen renkler olarak öne çıkıyor. Bu tonları tercih etmeniz halinde mobilyaların dikkat çekiciliği daha da artıyor ve her şeyden önemlisi ortama daha fazla dinamizm katılmış oluyor. Ayrıca renkler göz alıcı oldukları için de salonun daha da öne çıkmasına yardımcı oluyorlar.

Modern Tarzı Yansıtan Renkler

2021 trend renkler arasında modern tasarım tercih etmiş salonlar için kahverengi tonları baskın çıkıyor. Özellikle ahşap ağırlıkta mobilya ve aksesuarların kullanıldığı salonlarda kahverengi tonları oldukça çarpıcı bir görünüm yaratıyorlar. Bohem bir tarz elde etmek isteyenlere de hitap eden kahverengi mobilyalar bu özellikleri ile birlikte salonda çarpıcı bir görünüm imkânı yaratarak ortamın çok daha hoş görünmesine katkı sağlamış oluyorlar.

Kahverenginin yanında 2021 popüler mobilya renkleri arasında gri tonları da öne çıkıyor. Özellikle metali çağrıştıran tonları ile birlikte ortama farklı bir hava katmaya yardımcı olan gri tonlar salondaki mobilyaların daha fazla göze çarpmasını ve orantılı bir kontrast yaratılmasına da etkili olabiliyorlar.

2021 trend salon mobilyası renkleri sayesinde modaya ve estetik beğenilere uygun salon mobilyalarınızı kolayca tercih edebilirsiniz. Ayrıca tek renk istemeyenler için puf ya da tekli koltuklarda renkleri tamamlayacak farkı tonları da kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.