Blog

Koyu Renk Koltuk Takımları Hangi Renklerle Kombinlenebilir?

koyu renk koltuk takımları

Dekorasyonda koltuk takımlarının rengi ile diğer eşyaların renginin uyumu en önemli noktalardan biridir. Özellikle koyu renk koltuk takımları kullanımı, şık bir hava oluşturmasına rağmen dikkatli bir dekorasyon istemektedir. Doğru bir dekorasyon, bu koltukları keyifle kullanmanızı sağlayacaktır.

Koyu mobilyanın diğer eşyalarla renk uyumu sağlanmazsa, bulunduğu odayı kötü gösterecek ve evin rengini boğacaktır. Bu nedenle bir yerde bulunan tüm eşyaların renk bütünlüğü önemlidir. Duvar rengi, yer döşemesi rengi, perde rengi, aksesuarların renklerini özenli ve uyumlu seçmelisiniz.

koyu renk koltuk takımlarıSalonda Şık Bir Atmosfer Oluşturmak İçin Neler Yapmalısınız?

Salonda şık bir hava yaratmak istiyorsanız koyu renk koltuk takımları kullanmalısınız. Oturma odasında yarattığınız zarif ve asil hava ile gelen misafirlerin beğenisi kazanır böylece. Bunun için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Koyu rengi diğer renklerle doğru kombinlemelisiniz. Ayrıca ışıklandırmaya dikkat etmek gerekir. Bunun dışında diğer eşyaların şık olmasına özen göstermelisiniz.

Koyu renk mobilya için duvar rengi ile yer döşemesinin rengi uyumlu olmalıdır. Mobilyanın şıklığının öne çıkmasını istiyorsanız, duvar ve yer renkleri açık renklerde seçmelisiniz. Böylece salon daha aydınlık gözükecektir. Koyu renkli mobilyayla birlikte şık ve açık renkte bir yemek masası güzel bir görüntü oluşturur. Yemek masası kullanmak istemiyor olabilirsiniz. O zaman diğer eşyaların açık renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Mesela metal bir TV ünitesi odayı gayet şık gösterecektir.

koyu renk koltuk takımlarıHalı ve Perde Uyumu

Koyu renk koltuk takımları ile açık renkteki bir halıyı birlikte kullanmalısınız. Bu sayede halılar koltuk takımının dikkat çekmesini sağlar. Koyu renkte bir halı kullanmanız hem ortamı boğar hem de koltuk takımının fark edilmemesini sağlar.

Bir diğer konu perde renginin uyumudur. Koltuk takımları için perdeler çok önemli detaylardır. Koyu mobilyalarda fon ve perdeyi birlikte kullanabilirsiniz. Böylelikle salon modern bir salon görünümüne sahip olur.  Fonları koyu tonlarda seçebilirsiniz. Ama tül kesinlikle açık renkte olmalıdır. Böylece hem fon hem de koltuk takımları göz alıcı gözükür.

Koyu Rengi Taşıyacak Aksesuar Seçimi

Koyu renk koltuk takımları ile renkli yastıklar kullanarak sofistike bir ortam oluşturabilirsiniz. Masa örtüsü gibi tekstil ürünleri açık renklerde tercih edilebilir. Koyu renkli mobilyalar salondaysa gümüş işlemeler veya altın işlemeli ürünler güzel duracaktır. Bu mobilyalar için aksesuar seçimi detayı da önemlidir. Koyu renkler hemen her şeyle uyumludur. Aksesuarlardan metalik biblolar siyah renge çok yakışmaktadır. Metal parçalı dekoratif ürünler koltuk grubunu öne çıkarır. Mobilyaları dikkat çekici yapar. Metal ürünler zaten şık ürünlerdir. Bu sayede oturma grupları ile beraber kullanıldıkları zaman güzel bir uyum yakalanır. Koyu renkler ağır renkler olduğu için, onları taşıyabilecek aksesuarlara ihtiyaç vardır.

Konsol Kullanarak Şıklığı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Evlerdeki mobilyalar modelleri ve renkleriyle şık bir hava katar. Fakat bu şık havayı artıracak eşyalara da ihtiyaç vardır. Bu sebeple koyu renk koltuk takımları şık ürünler ile dekorasyonda kullanılmalıdır. Şık eşyalar denilince akla ilk gelenlerden biri konsollardır. Koyu mobilyalar için metal ve aynalı konsollar uyum sağlayacaktır. Bulundukları odayı parlatan bu konsollar asil bir hava katacaktır. Konsolların estetik duruşu için fazla eşyayla doldurulmamalıdır.

Sonuç olarak, güzel hatıralar biriktirilmesini sağlayacak, aileyle birlikte güzel vakitlerin geçtiği bir evin, hem rahat hem de göz alıcı olması gerekir. Koyu renk koltuk takımları ile yapılan uyumlu dekorasyon, evin en dikkat çekici yeri olabilir. Burada insanlar sevdikleriyle keyifli vakit geçirebilirler. Gözü yormayan, şık, zarif, modern ve huzur verici bir dekorasyon her ailenin hakkıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.