Kanepe Seçiminde En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kanepe Seçimi İçin En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Ev, hastane, lobi, büro ya da iş yeri gibi alanlarda farklı tarz kanepeler yer almaktadır. Bu alanlarda kullanılan kanepeler ağırlıklı olarak Chester tarzıdır. Şıklığı ve zarafeti ile göz dolduran bu model, uzun yıllar sizlere eşlik edecektir. Bir model satın alınır iken şıklığın yanı sıra rahat olup olmadığına da bakılmaktadır. Hem rahatlık hem de şıklık açısından iyi olan modeller ile yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Salonunuzu sosyal bir alan olarak kullanmak istediğinizde daha sportif modellerden birini tercih edebilirsiniz. Tek başınıza dinlenmeyi planladığınız bir yer olarak kullanacağınız alanlar için berjer seçimi yapabilirsiniz. Dinlenme koltuğu olarak bilinen berjerler tek kişiyi taşıyabilmektedir. Kanepe seçimi sırasında dikkate alınması gereken bazı maddeler yer almaktadır. Aşağıda bu maddelere detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

Devamını Oku

En Minimal Dekorasyonlar İçin Özgün Köşe Takımı Dekorasyonları

Yaşam alanlarınızda hem şıklık hem de konfor kazandıracak köşe takımları oldukça işlevseldir. Bazı köşe takımları parçalara ayrılarak kullanılabilir iken bazı köşe takımlarında ise yatak olma özelliği bulunmaktadır. Şıklığı ve konforu bir arada sunan modeller minimal dekorasyon fikirleri için idealdir. Küçük çaplı odalarınızı en verimli şekilde kullanmak istiyor iseniz köşe takımlarından yardım alabilirsiniz. Bu takımları yalnızca evlerinizin odasında değil lobi ve otellerinizde de kullanabilirsiniz. İşlevsel köşe takımları 2022 yılının en trend parçaları arasında yer almaktadır. 2022 yılında popülerliğini koruyacak köşe takımları, farklı markaların kreasyonları arasında gösterilebilmektedir. Özellikle rahatına düşkün olan insanlar köşe takımı tercih ederek odalarını istedikleri gibi dizayn edebilmektedir. 2022 köşe takımları hakkında bilgi sahibi olmak ve evlerinize en uygun köşe takımını seçmek için bu yazıdan yardım alabilirsiniz.

Devamını Oku

2022 Köşe Takımı Modası Nasıl Olacak?

2022 Köşe Takımı Modası Nasıl Olacak?

Yaşam alanlarında şıklık ve konforu bir arada sunan köşe takımları salonlarda ya da oturma odalarında görülebileceği gibi lobilerde ve otellerde de görülmektedir. 2022 yılında da bu özelliklerini koruyacak olan köşe takımları, hemen her marka içindeki kreasyonlarda yer alacaktır. Özellikle rahatına düşkün insanlar tarafından tercih edilecek olan bu ürün, odaların köşesine ya da tam ortasına yerleştirilebilmektedir. Ürün ile alakalı 2022 trenleri boy göstermeye başlamıştır. 2022 köşe takımı trendleri hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilmek ister iseniz bu yazı tam size göredir.

Devamını Oku

Kanepe Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kanepe Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evlerde, iş yerlerinde ya da hastane lobilerinde farklı tarzda kanepeler bulmanız mümkündür. Bu alanlarda kullanılacak kanepe ve koltuk takımlarının doğru seçilmesi hem uzun ömürlü olma açısından hem de rahatlık açısından oldukça önemlidir. Salonunuzu isterseniz sosyal bir alan olarak isterseniz de tek başınıza dinlenmeyi planladığınız bir yer olarak kullanın; düzgün bir kanepeye ihtiyacınız vardır. Evdekilerin en sık vaktinin geçtiği alanlar olan oturma odaları ve salonlar olduğu için bu kanepelerin rahat olması da bir hayli önemlidir. Bu nedenle yeni bir kanepe satın alır iken yalnızca o kanepenin estetiğine bakmaktan ziyade ergonomisine de bakmak gerekmektedir.

Devamını Oku

Modern Mobilya

Modern Etki Modern Mobilya

Gün boyu stres ve yorgunluk bizi kısa sürede yorar. Bu yüzden vücudumuz dinlenmeye ihtiyaç duyar. Oturma odaları, gün sonu dinlenmeniz için en ideal mekanlardır. Gün sonu dinlencemize eşlik eden salonlar, göz yormayan ve sakin modern mobilya tasarımlarına sahip olmalıdır. Hem şıklığı ön plana çıkaran hem de konforlu mobilya seçimleri sizleri mutlu eder.

Devamını Oku

Ahşap Sıcaklığıyla Samimi Yemek Odası Dekorasyonu

Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan birisi olan yemek odaları, samimi yemek odası dekorasyonu ile davetleriniz için ideal bir yer haline gelir. Ahşabın sıcak dokusunun zamanla samimi bir hava yaratması sonucunda hem siz hem de misafirleriniz harika zaman geçirir. Ahşap yemek odası dekorasyonlarında birbirinden farklı birçok seçenek bulunur.

Devamını Oku

Şık ve Minimalist Salon Dekorasyonu Yapmak İçin 5 Öneri  

Bundan yıllar önce evin bir odası misafir odası olarak ayrılırdı. Fakat bugün modern evlerde ayrı bir misafir odası yer almamaktadır. Fakat günümüzde ortak yaşam alanı olarak odalara salon adı verilmekte ve salon dekorasyonu bu sebepten dolayı çok büyük önem arz etmektedir. Eskiden misafir odalarında geniş vitrinler bulunurdu. Hatta çok daha öncesinde mobilya ya da oturma grubu bulunmazdı. Divanlar veya şark köşeleri oturma odalarında geniş bir yer kaplardı. Bugün teknolojinin getirdiği imkanlar doğrultusunda eşyalarda şıklığı ve estetiği sağlayan temel unsur minimalist çizgilerdir.

Devamını Oku

ferah salon dekorasyonu

Estetik ve Ferah Salon Dekorasyonu Nasıl Elde Edilir?

Evlerde en çok vakit geçirilen yerlerden biri salondur. Misafirlerin ağırlandığı yer olduğu için şık ve konforlu olmasına önem verilmektedir. Şık ve ferah salon dekorasyonu fikirleri bu yüzden merak edilen konulardan birisidir. Şıklığın yanında huzurlu bir dekorasyon olması insan psikolojisi için rahatlatıcı olmaktadır. Estetik açıdan mükemmel olan salonlarda özgürce hareket etmekte önem verilmesi gereken bir noktadır.

Devamını Oku