Blog

Ahşap Sıcaklığıyla Samimi Yemek Odası Dekorasyonu

Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan birisi olan yemek odaları, samimi yemek odası dekorasyonu ile davetleriniz için ideal bir yer haline gelir. Ahşabın sıcak dokusunun zamanla samimi bir hava yaratması sonucunda hem siz hem de misafirleriniz harika zaman geçirir. Ahşap yemek odası dekorasyonlarında birbirinden farklı birçok seçenek bulunur.

Bu yazımızda, ahşabın samimi yönünü yemek odalarına nasıl taşıyabileceğiniz ile ilgili önerilere yer verdik. Evinizin dekorasyonunda püf noktalar halinde bilgi sahibi olmanız, işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır.

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu İçin Ahşap Mobilyalara Öncelik Tanıyın

Yemek odanızı yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız ya da eşyalarınızı yeni alacaksanız bilmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktaları değerlendirmeden önce, yemek odası takımının beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını sorgulamanız gerekir. Bunu anlayabilmek adına, öncelikle ailenizde kaç kişi olduğunu dikkate alabilirsiniz. Kalabalık bir aileye sahipseniz ya da çok fazla misafir ağırlıyorsanız, buna uygun bir seçim yapmanız gerekir. Buna ek olarak, yemek odası olarak kullanacağınız odanın boyutlarını da göz önüne almalısınız.

Samimi yemek odası dekorasyonu, genellikle ahşap mobilyalardan meydana gelir. Alacağınız mobilyalar tüm odayı kaplarsa, insanlar bu odadayken sıkılabilir. Eğer alanınız darsa, büyüyen masaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede, alandan büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz.

Yemek odanız ahşap mobilyalardan oluşacaksa, masa ve sandalyelerin iskelet kısımlarının sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde, kullanım ömürleri daha uzun olur. Malzeme kalitesi ve tasarımı ile kalıcı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu Tercihlerinizi Aksesuarlar İle Zenginleştirin

Yemek odanızın dekorasyonu yalnızca mobilyalar ile sınırlı değildir. Masa ve sandalyeler yemek odası dekorasyonunun büyük bir kısmını oluştursa da yine de başka eşyalar ile dekorasyonun tamamlanması gerekir. Boş bir görüntüden kaçınmak adına, doğru aksesuar seçimleri ile tercihlerin desteklenmesi gerekir.

Samimi yemek odası dekorasyonu, tamamlayıcı ögeler ile inanılmaz bir görünüme kavuşur. Ahşap yemek odası mobilyaları ile bu samimi havayı kolay şekilde yürütebilirsiniz. Konsol seçimi yaparak, ahşap yemek odanız için ilk adımı atabilirsiniz. Yemek servisi için depolama alanı sunan farklı mobilya çeşitleri, işlevselliği ile de ön plana çıkar. Buna ek olarak, ortama bir bütünlük katar.

Konsol dışındaki önemli tamamlayıcılar ise, halı ve perdelerdir. Odanın samimi havasına uygun olan modellerle odanızı zenginleştirebilirsiniz.

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu İçin Uygun Renkleri Tercih Edin

Ahşap mobilyalar, çoğu renk ile uyum sağlar. Ancak bazı renkler uyumlu bir birliktelik sunar. Özellikle yeşil, bordo ve sarı tonlar, ahşap ile mükemmel uyum gösterir. Bunun için illa ki aksesuar almanıza gerek yok,  canlı bir çiçek de çok güzel bir dekoru ortaya çıkarabilir. Ahşabın sahip olduğu doğal görünüm, kendiliğinden samimi bir ortam oluşmasına zemin sağlar. Konsolunuzun üzerine ekleyeceğiniz etkileyici bir tablo da güzel seçeneklerden birisidir. Tablonuzda iştah açıcı ögelerin yer alması, oda ile uyum içinde olur. Natürmort bir tablo da ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu

Samimi Yemek Odası Dekorasyonu İçin Işıktan Faydalanın

Ahşap doğal olarak samimiyeti ve doğallığı çağrıştırır. Ahşabın kullanıldığı mobilyalar, kendiliğinden ortama pozitif enerji yayar. Dekorasyonu yaparken enerjiyi tamamlayacak aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. Göz yoran ya da ortamı yeterince aydınlatmayan beyaz ışıklardan uzak durmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Mobilyaların ve yemeklerin daha güzel görünmesi adına, güneş ışığına benzer bir ampul seçebilirsiniz. Odayı aydınlık göstermek için masanızı pencerenin karşısına konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde, odanız olduğundan daha büyük görünür.

Yemek masalarını aydınlatan lambaderler, odanıza kısa süre içinde samimi bir hava katar. Samimi havayı yansıtan masalar, ailenizle daha kaliteli vakit geçirmenize yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.