Şık ve Minimalist Salon Dekorasyonu Yapmak İçin 5 Öneri  

Bundan yıllar önce evin bir odası misafir odası olarak ayrılırdı. Fakat bugün modern evlerde ayrı bir misafir odası yer almamaktadır. Fakat günümüzde ortak yaşam alanı olarak odalara salon adı verilmekte ve salon dekorasyonu bu sebepten dolayı çok büyük önem arz etmektedir. Eskiden misafir odalarında geniş vitrinler bulunurdu. Hatta çok daha öncesinde mobilya ya da oturma grubu bulunmazdı. Divanlar veya şark köşeleri oturma odalarında geniş bir yer kaplardı. Bugün teknolojinin getirdiği imkanlar doğrultusunda eşyalarda şıklığı ve estetiği sağlayan temel unsur minimalist çizgilerdir.

Devamını Oku

ferah salon dekorasyonu

Estetik ve Ferah Salon Dekorasyonu Nasıl Elde Edilir?

Evlerde en çok vakit geçirilen yerlerden biri salondur. Misafirlerin ağırlandığı yer olduğu için şık ve konforlu olmasına önem verilmektedir. Şık ve ferah salon dekorasyonu fikirleri bu yüzden merak edilen konulardan birisidir. Şıklığın yanında huzurlu bir dekorasyon olması insan psikolojisi için rahatlatıcı olmaktadır. Estetik açıdan mükemmel olan salonlarda özgürce hareket etmekte önem verilmesi gereken bir noktadır.

Devamını Oku

oturma grupları

Evinizde Ferah Atmosferi Soft Oturma Grupları İle Yaratabilirsiniz

Oturma grupları bir evin karakteri yansıtır. Bununla birlikte salon ve oturma odası; evin en aydınlık, en ferah ve rahatlatıcı bölümlerinden olmalıdır. Soft bir salon, çok şey demektir. Söz konusu odanız küçük bile olsa doğru mobilya ve tarz seçimi ile kocaman gösterebilirsiniz. Bunun için minimalist bir tarz benimsediğinizde softluk içinize işler. Salonunuz veya oturma odanız, her şeyden uzaklaşabildiğiniz bir yer haline gelir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Soft oturma grupları seçmek bunlardan biridir.

Devamını Oku

deri kanepeler

Şık Dekorasyonda Asaletin Anahtarı; Deri Kanepeler

Mobilyaların tarihine baktığımız zaman; ilk zamanlarda ahşap ve deri kanepelerin çok fazla kullanıldığını görürüz.  Başka bir deyişle deri koltuğun asaleti, eski zamanlardan gelir. Örneğin Chester koltuklar eskiden sadece deriden yapılırdı. Geçmişte lortlar ve soylular evlerini chester koltuklar ile dekore ettiler. Dolayısıyla deri kanepeler lüks bir havanın kaynağıdır. Deri bir koltuk bulunduğu evi kudretli gösterir. Ev sahibinin güçlü bir kişilik olduğu ve gücü sevdiği izlenimini verir. Dünün ve bugünün izlerini harmanlayan deri koltuklar, baş tacı edilesidir. Bununla birlikte modası hiçbir zaman geçmez.

Devamını Oku

oturma grupları

Zarafeti İçinde Taşıyan Modern Mobilyalar ve Kullanım Önerileri

Yaşamımızın çoğunu ev, iş yeri, ofis gibi kapalı alanlarda geçiriyoruz. Bu alanlarda ruhunuzu ve tarzınızı yansıtacak modern mobilyalar kullanmak da son derece önemlidir. Uyumlu koltuk takımları, mekanı loş ve çekici yapan aydınlatmalar yaşadığınız ortamı şık gösterecektir. Zarif duruşlarıyla bu mobilyalar ortamın havasını değiştirecek! Ayrıca tablolar ile şıklığınızı ve zarafetinizi uyumlu bir şekilde yansıtabilirsiniz.  

Devamını Oku

2021 Salon Modası Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Salon modası özellikle evlerde daha çok zaman geçirmeye başladığımız pandemiden bu yana yoğun olarak ilgi görmeye başladı. Salonlar evde en çok vakit geçirilen yerlerin başında gelir. Misafirler de yine bu alanda ağırlanır. Salonunuzu güzelleştirmek, renk ve hareket katmak, uyum yakalamak için dekorasyon ürünlerinden faydalanabilirsiniz. 2021 senesinde dekorasyon trendlerinin tümünde dışarıyı içeriye sığdırmak var. Genellikle rüstik tarz, toprak tonları renkler, koyu yeşil duvarlar ve sürdürülebilir modern tasarımlar öne çıkıyor. Gelin 2021 senesinin trend dekorasyonlarına birlikte bakalım.

Devamını Oku